כתבות רבנות

מנהל מחלקת ייבוא חשוד בקבלת שוחד

בכיר ברבנות חשוד בקבלת שוחד בנסיבות מחמירות

להמשך קריאה

בג''ץ הכשרות

בעל עסק רשאי להציג את המקום שלו כמפוקח בלי הרבנות.

להמשך קריאה

בג"ץ פסק: בתי עסק יורשו להציג עצמם כ"מושגחים"

בג"ץ פסק: בתי עסק יורשו להציג עצמם כ"מושגחים" ללא תעודת כשרות מהרבנות

להמשך קריאה

היועמ"ש מתריע: בג"ץ עלול לבטל את מונופול הכשרות של הרבנות

מנדלבליט שלח מכתב בהול לרה"מ ולרבנים הראשיים בו התריע כי "אם נושא מערך הכשרות לא ייפתר בהקדם, ייתכן שייקבע שלא ניתן לאכוף את הוראות החוק ביחס לגופים פרטיים"

להמשך קריאה

הכשרות עולה לנו ביוקר - ומי מפחיד את השרה הקשוחה איילת שקד?

בג"ץ קיבע את המונופול של הרבנות הראשית בתחום הכשרות, וכעת היועץ המשפטי לממשלה מגבה אותו

להמשך קריאה

בג"צ: מסעדה תוכל להציג את הקפדתה בנושא הכשרות, כל עוד לא תשתמש במילה "כשר"

העתירה להפרטת ענף הכשרות נדחתה, אך קבעה לראשונה כי בית עסק יוכל לפרט בכתב את הקפדתו בנושא, כל עוד המילה "כשר" לא תופיע ויודגש כי הרבנות איננה מפקחת על המקום. הרפורמים ו"השגחה פרטית" מברכים.

להמשך קריאה

פרשת שחיתות ברבנות: שוחד וסחיטה באיומים

החקירה עסקה במספר אירועים שונים בהם פעל על פי החשד מנהל מחלקת הכשרות בניגוד לחוק ולכאורה ביצע עבירות של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים, עבירות על פי פקודת מס הכנסה, סחיטה באיומים, עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון, קבלת שוחד, הפרת אמונים בצוותא תוך פעולה בניגוד עניינים.

להמשך קריאה

מונופול הכשרות ויוקר המחיה

יוקר המחיה נופל על צרכני הכשרות

להמשך קריאה

כשר אבל מסריח • מסעדנים בעד הכשרות אבל נגד הרבנות

עשרות מסעדות ברחבי הארץ ניתקו בשנה האחרונה את הקשר עם תעשיית הג'ובים וְהקומבינות של הממסד הדתי שנקשר בְּפַרְשִׁיוֹת שחיתות, רמאות, וְהונאה, ומבמקום לשלם 5,000 ש"ח בְּחודש בַּעַבוּר חתימה של משגיח, עבר ניסו לַגוּף האורתודוקסי "השגחה פרטית" - הארגון המתחרה

להמשך קריאה

קנס לג'וס ריפאבליק ובלוברי

10.09.2019 נשלחו 4 קנסות בניגוד לפסיקת בגץ

להמשך קריאה

מונופול הכשרות של הרבנות: מאות מיליונים בבד"צים ללא מס

עו"ד עמיחי פילבר, מי ששימש כמנהל תחום הכשרות במשרד לשירותי דת, מפרסם עבודה מקיפה בת 120 עמודים על מנגנון הכשרות בארץ •

להמשך קריאה

דו''ח מבקר המדינה על מצב הכשרות 2017

דו"ח המבקר: מערך הכשרות - "ממצאים חמורים, הטעיית הציבור, מצב בלתי נסבל" רק כשליש מהמשגיחים מחזיקים בתעודת הסמכה, שעות העבודה שלהם אינן מוסדרות כך שההשגחה נפגעת, צורת ההעסקה מביאה לניגוד עניינים מובנה - ויש גם גבייה מיותרת, נפוטיזם והדרת נשים: "הדבר מעמיד בספק את איכות עבודת המשגיחים. מדובר בעצימת עיניים חמורה ביותר של המועצות הדתיות", קובע דו"ח המבקר. הרבנות הראשית: "יישום מסקנות הוועדה שהקמנו יוביל לפתרון מלא של הליקויים" הכתבה המלאה באתר ווינט https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4962753,00.html

להמשך קריאה

הרבנות נתנה הכשר לסניף מקדונלד'ס הפתוח בשבת

באופן חריג נתנה הרבנות הראשית לישראל תעודת הכשר לסניף מקדונלד'ס הפתוח בשבת. הסניף שנמצא בנתב"ג עבר התאמות של מכון צומת למניעת חילול שבת.

להמשך קריאה

המלונות שהפסיקו לעבוד עם הרבנות

יותר ויותר מלונות נוטשים את ה"כשרות" של הרבנות, ועוברים לזו של ארגון צהר. בעל מלון: "האוכל שלנו כשר, אך לא יכולנו לשלם את המחיר של הרבנות". ומסתבר שגם אורחים דתיים מפרגנים

להמשך קריאה

הטופס חשף מה קורה בבחינות: יש “עבר” ויש “עבר באישור הרב מזרחי”

מסמך שהועלה לאתר הרבנות, המפרט את מי שעבר בחינה הלכתית, הכיל הערות תמוהות שהוחלף כעבור דקות בטופס אחר • "הסתכלתי בתוצאות וה'עבר באישור הרב מזרחי' ממש זעק לי מול העיניים"

להמשך קריאה

תחקיר: הרב הראשי החדש דוד לאו העתיק בבחינות לרבנות

בכיר לשעבר במערך ההשגחה חתם על תצהיר המכיל האשמות חמורות כלפי הרב הראשי הטרי לישראל, לפיהן בשנת 1993 נתפס עם דפים שהכילו שאלות ותשובות שהוכנו מראש בנושא שעליו נבחן. הרב לאו מכחיש מכל וכל את הטענות

להמשך קריאה

מחדל ברבנות: איגוד הרבנים הסיר את הפיקוח ממלון עכו ביץ' וזאת לאור חילולי שבת וליקויי כשרות לאחר כמה שעות הרבנות החזירה כשרות למלון.

במכתב פנימי שנשלח מהמשגיח הרב דוד איינהורן למנכ"ל הארגון הרב מאיר רפאל חי ביטון נמסר דוח שבת מהמשגיח שנכח בשבת האחרונה ומצא ליקויי כשרות חמורים.

להמשך קריאה
נגישות